top of page
webbubbles backgroundkh.png

קול האות

קול האות הוא ארגון אשר מקנה ערכים וטקסטים יהודיים באמצעות שילוב יצירתי עם עולמות התוכן של האמנות- החזותית והבמה.

  • אנו מעודדים מתן ביטוי אמנותי שורשי-יהודי להעברת ערכים יהודיים נצחיים, תוך מציאת דרכים דינמיות חדשות להעברת מסרים עתיקים ויקרי-ערך.

  • אנו מאפשרים את הפוטנציאל היצירתי והיהודי בלמידה - לא דרך הראש בלבד - אלא על ידי שילוב של הראש, הלב והיד.

  • אנו מפגישים בין עבודתם של אמנים שהם אנשי חינוך, ואנשי חינוך שהם אמנים.

  • אנו מאמינים, כי הכללה של אומנויות ויצירתיות היא הכרח, ולא מותרות, על מנת ליצור חינוך,

  • זהות וקהילה יהודיים משמעותיים.  אנו מספקים הזדמנויות ובמות לאמנות יהודית חזותית ובימתית.

אירועים
אודות

קול האות - קול הסמל

קול האות - קול הסמל

"אִם-לֹא יַאֲמִינוּ לָךְ, וְלֹא יִשְׁמְעוּ, לְקֹל הָאֹת הָרִאשׁוֹן- 
וְהֶאֱמִינוּ, לְקֹל הָאֹת הָאַחֲרוֹן"

(שמות, ד, ח)

Asset 8.png

לאורך ההיסטוריה היהודית הועברו האמיתות הרוחניות העמוקות ביותר שלנו בצורות שונות. גם התקשורת האלוהית לאנושות, וגם העברת המסורת שלנו לאורך הדורות, נעשתה באמצעות דיבור, מילים וטקסטים, באמצעות חזיונות, דימויים וסמלים. צורת התקשורת העוצמתית ביותר הינה, כנראה, כאשר התמונה, הרעיון והדיבור השתלבו, כדי להציג מסר אחיד ובלתי נשכח.

בסיפור הסנה הבוער איחוד זה מודגם בצורה מאוד יפה. שם מדבר אלוהים אל משה, ומתאר את קול האות - קול הסמל או הסימן. לא הסמל הוויזואלי ולא התקשורת המילולית עומדים בפני עצמם. החוויה היא אחת, הן מראיית תמונה יוצאת דופן והן מהבנת התמונה המוסברת הזו. סינתזה דינמית זו מעבירה מסר בלתי נשכח.

בין אם מדובר בתוכנית לימודים חדשנית, הכשרת אנשי חינוך, טיפוח אמנים, אירוח תערוכות והופעות, הבאת סדנאות לקהילות או חשיפת יהודים מכל הזרמים לחוויות אסתטיות, מעוררות השראה ואינטראקטיביות, מטרתנו נותרה זהה: שיתוף יסודות הזהות היהודית, בלבוש צורות אטרקטיביות, מעוררות השראה שלא ניתן לעמוד בפניהן.

Art Class
Asset 7.png

מי אנחנו?

הנכס העיקרי של קול האות הוא צוות ההקמה הדינמי והצוות המוכשר שלו.

headshotsHeadshot fiirst.png

האמן דוד מוס, מייסד שותף של קול האות, יועץ בכיר וחבר בוועדה המייעצת.

דוד מחשיב את עצמו כ"מייפה מצוות". הוא עובד במגוון שיטות וחומרים, כולל קליגרפיה, איור, מגזרות נייר, פיסול, עץ, הדפסים, ספרי אמנים, אדריכלות, כלי חרס, דרמה, תכניות חינוכיות ואחרים. הוא ממשיך ליצור מדי יום מהסטודיו שלו בחוצות היוצר, מול קול האות.

עליזה מוס רבינוביץ, מייסדת שותפה ומנכ"לית קול האות.

עליזה היא אשת חינוך יהודי חווייתי, הבונה עולמות תוכן בעלי משמעות ויופי יהודיים. היא נעזרת במגוון מדיות ושיטות עבודה ליצירת אירועים אינטראקטיביים יצירתיים בעלי תוכן יהודי. היא אחראית על הנהגת וניהול הארגון, והופכת כל העת את מרכיבי חזוננו השונים למציאות.

headshotsart in res icon copy.png
headshotseducators icon copy.png

הרב מאט ברקוביץ, מייסד שותף של קול האות, מנהל פיתוח וחבר בוועדה המייעצת. 

כרב מוסמך מטעם בית המדרש לרבנים באמריקה (JTS) ואמן יוצר, מאט הוכשר רשמית גם בספרות סת"ם בירושלים, והשלים את כתיבתה של מגילת אסתר, איורן של מספר כתובות, ושל הגדה אמנותית שיצאה לאור במהדורה מוגבלת. הוא גם משמש כרכז תכניות של תלמידי הרבנות של JTS בארץ. 

יאיר מדינה, מייסד וחבר הוועדה המייעצת של קול האות.

מאות אמנים נוהרים לסטודיו של יאיר, הדפס אמנותי ירושלים, שם הסטנדרטים הבינלאומיים של איכות מתערבבים עם חום, השראה, עידוד ועשיה. יאיר הוא מפיק מובהק, שעבד על פרויקטים רבים עם אמנים בעלי שם עולמי.

headshotsworkshop icon copy 2.png
headshotseducators icon copy 2.png

עדי קוביץ, עוזרת פרויקט, מכון המורים לאומנויות, ואדמיניסטרציה. 

עדי הצטרפה לקול האות בשנת 2019, והיא מתאמת את כל ההיבטים הלוגיסטיים והניהוליים של מכון המורים לאמנויות של קול האות. בנוסף, יש לה אחריות מנהלית כללית בארגון. במקור היא מסקוטלנד ומתגוררת בירושלים יותר מ -25 שנה.

shp-hutzot-hayotzer-artists-colony-1.jpg

המיקום שלנו

בית קול האות ממוקם בחלל גלריה-סדנה-סטודיו יפהפה, במושבת האמנים הקסומה חוצות היוצר, בירושלים.  

בביתנו - במרחק צעדים ספורים מהעיר העתיקה ועוצרת הנשימה של ירושלים - אנו מארחים סדנאות אינטראקטיביות, תערוכות מתחלפות, הופעות ותוכניות אמן משלנו. החלל זמין גם להשכרת אירועים פרטיים ומסיבות.

 אנו ממוקמים מול שער יפו, בין פארק טדי לפארק מיטשל. כדי למצוא אותנו, כיתבו "חוצות היוצר" ב- Waze או ב- Google Maps ואז מצאו את גלריה מס' 9 במרכז השדרה.  

אנחנו פתוחים בימים ראשון-חמישי, בין השעות 10:00-17:00.

תוכניות

תוכניות

קול האות הינו ארגון פעיל. אנחנו מארחים סדנאות, תערוכות, הופעות, אירועים ותוכנית אמן-אורח בחלל גלריית הבית שלנו בחוצות היוצר בירושלים. בנוסף, אנו מפעילים תוכנית להכשרת מורים בצפון אמריקה ומפתחים משאבים חינוכיים וחומרים יצירתיים.

hebrew name main.jpg

סדנאות

הסדנאות האינטראקטיביות והפעילות שלנו עוסקות בטקסטים או נושאים יהודיים שונים בצורה אמנותית יצירתית, ומתאימות בין היתר למשפחות, אנשי חינוך וחברות. הסדנאות נמשכות בדרך כלל שעה וחצי עד שעתיים, אך ניתן להתאימן לתחומי העניין, הצרכים והדרישות של הקבוצה שלכם.

כל סדנה כוללת חשיפה ליצירת אמנות ייחודית, המבטאת רעיון יהודי בצורה יצירתית תוססת, ולאחריו סדנה מעשית פעילה, בה המשתתפים יוצרים יצירות משלהם. הסדנה ננעלת בעיבוד ובניית יצירה משותפת. כל הסדנאות אינן דורשות ידע או ניסיון קודם ביהדות או אומנות - הן נגישות לכל, ופתוחות לכל המשתתפים. הן מונחות על ידי מחנכים-אמנים יהודים מנוסים.

תוכנית אמן.ית אורח

artists-susie.jpg

קול האות מזמין אמני ויזו'אל ומולטימדיה, המתעניינים במקורות העשירים של היהדות, להגיש מועמדות לתוכנית האמן.ית אורח שלנו. האמנים מקבלים חלל סטודיו מרווח בגלריה שלנו בחוצות היוצר, ללא עלות, לעבודה על יצירות אמנות, העוסקות בצומת שבה מתחברים האמנות ועולמות תוכן ומקורות יהודיים. 

במהלך תקופת האירוח, האמנים עובדים על נושאים מוגדרים ומקוריים, שיאושרו על ידי ועדת הבחירה של קול האות. לקול קורא לאמנים, לחצו כאן. על מנת להגיש מועמדות לתכנית, לחצו כאן.

bottom of page